حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲ ساعت تعداد کل نوشته ها : 32 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 11 تعداد دیدگاهها : 4×
تمدید مهلت ثبت‌نام برای گردهمایی یاوران غدیر در نجف‌اشرف
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۳
بازدید 728
12
اطلاعیه 1021 در مورد تمدید مهلت ثبت‌نام برای گردهمایی یاوران غدیر در نجف‌اشرف و توضیحاتی در مورد اعتکاف رجبیه در نجف
پ
پ

دانلود PDF

بسمه تعالی

اطلاعیه دفتر مرکزی مؤسسه غدیرشناسی

 • شماره اطلاعیه:۱۰۲۱
 • تاریخ صدور:۰۱/۰۶/۱۴۰۲
 • صادرکننده اطلاعیه:واحد یاوران غدیر
 • موضوع اطلاعیه:تمدید مهلت ثبت‌نام برای شرکت در گردهمائی یاوران غدیر در نجف‌اشرف

****************

بخش ۱: خلاصه اطلاعیه قبلی

 1. مهلت ثبت‌نام برای شرکت در گردهمایی یاوران غدیر در نجف اشرف (برای یاورانی که قصد دارند در ماه رجب مشرف بشوند) در تاریخ۳۱/۰۵/۱۴۰۲به پایان رسیدو کلیه یاورانی که از ۱ اردیبهشت تا ۳۱ مرداد( در یک بازه زمانی ۴ ماهه) اقدام به واریز حداقل ۶۰ هزار تومان به عنوان نذر غدیر(به نیت کمک به فعالیت‌های مؤسسه غدیرشناسی) کرده باشند، می‌توانند با پرداخت مبلغ فوق به مدت ۷ ماه متوالی(جمعاً۴۲۰ هزارتومان)و با پرداخت هزینه کامل سفر خود، در گردهمایی یاوران در نجف‌اشرف(در ماه رجب) شرکت نمایند. این یاوران باید نذر غدیر این ۷ ماه خود را بدون تأخیر پرداخت کنند.
 2. یاورانی که نذر غدیر خود را بر منوال بالا واریز کرده باشند، درصورت معرفی یاور جدید مشمول تخفیف در هزینه سفر تا سقف ۹۶%خواهند بود(معرفی هریاور جدید ۶% تخفیف برای معرف، سقف معرفی برای هر یاور۱۶ نفر است)مشروط بر آن که یاوران معرفی شده توسط آنان نیز ۷ ماه متوالی پرداخت نذر داشته باشد و اولین واریزی آنان حداکثر تا ۳۱/۰۵/۱۴۰۲ باشد. بنابراین برای محاسبه میزان تخفیف هر یاور برای هزینه این سفر زیارتی، فقط تعداد یاوران معرفی‌شده‌ای که اولین واریزی نذر غدیر آنان تا ۳۱ مرداد بوده و ماه‌های بعد هم بدون وقفه اقدام به پرداخت نذر غدیر بنمایند و حداقل ۷ ماه متوالی پرداخت کنند، ملاک محاسبه خواهد بود.
 3. یاورانی که بخواهند بعد از ماه رجب (مثلا در نیمه شعبان،شبهای قدر، ایام عرفه …) مشرف شوند، همچنان فرصت معرفی یاور جدید را دارند و هر زمان که قصد سفر داشته باشند، به تعداد یاورانی که ۷ ماه از شروع یاوری آنها گذشته باشد، مشمول تخفیف در هزینه سفر تا سقف ۹۶% می‌شوند.

بخش ۲: تمدید فرصت معرفی یاورغدیر جدید

 • یاورانی که تا پایان مرداد، اقدام به پرداخت حداقل ۶۰ هزارتومان به عنوان نذرغدیر نموده‌اند و قصد دارند ۷ ماه متوالی همین مبلغ را پرداخت کنند،اما تا پایان مرداد موفق به معرفی یاور نشده‌اند، و یا تعداد یاوران معرفی‌شده توسط آنان تا پایان مرداد به ۱۶ نفر نرسیده باشد، می‌توانند بر اساس بند بعد اقدام به معرفی یاور جدید بنمایند.

چنانچه در شهریور بخواهید یاور جدید معرفی کنید و ضمناً علاقمند به اعزام در ماه رجب هستید و می‌خواهید از حداکثر تخفیف مربوط به معرفی‌شده‌های شهریور خود نیز بهره‌مند شوید، لازم است یاور جدید معرفی‌شده توسط شما،تاپایان شهریور اقدام به پرداخت حداقل ۱۸۰ هزار تومان (بابت ۳ ماه) بنماید و در هریک از۴ ماه بعدی (مهر، آبان، آذر، دی) نیز ماهانه ۶۰ هزار تومان نذر غدیر پرداخت کند.

 • افرادی که در شهریوربه جمع یاوران بپیوندند می‌توانند سبب تخفیف در هزینه سفر معرف خود شوند،اماچنانچه بخواهند خودشان هم در ماه رجب مشرف شوند، باید مقررات بخش ۳را مورد نظر قرار دهند.

بخش ۳: تمدید فرصت برای ثبت‌نام جدید

 • افرادی که تا پایان مرداد هیچ پرداختی بابت نذر غدیر نداشته‌اند و می‌خواهندجدیداً در شهریور به جمع یاوران بپیوندند و ضمناًتمایل دارند در ایام ولادت امیرالمؤمنین(ع) در نجف‌اشرف حضور داشته باشند، لازم است در شهریورماه۱۸۰ هزارتومان(بابت نذر ۳ ماه) و در مهرماه ۲۴۰ هزارتومان (بابت نذر ۴ ماه) بپردازند و امکان پرداخت نذر غدیر به صورت تدریجی (ماهانه۶۰ هزارتومان) برای آنان وجود ندارد.

بخش ۴: توضیحاتی در مورد اعتکاف رجبیه

 • در حال حاضر،ظرفیت شرکت در اعتکاف رجبیه تکمیل شده و چنانچه مؤسسه موفق نشود تا پایان شهریورماه این ظرفیت را افزایش دهد، برای یاورانی که در مدت ۱ ماه شهریوربه جمع یاوران غدیر می‌پیوندند، فقط امکان زیارت حرم‌های مطهر نجف و کربلا (بدون‌اعتکاف)فراهم خواهد شد.
 • مؤسسه غدیرشناسی به طور جدی در حال رایزنی برای افزایش ظرفیت اعتکاف رجبیه است و درصورت موفقیت برای افزایش ظرفیت اعتکاف، اعضای جدید را به ترتیب تاریخ ملحق شدن آنان به جمع یاوران (تاریخ اولین واریزی نذر غدیر آنان) در لیست معتکفین نجف‌اشرف قرار خواهد داد.
 • هزینه‌‌های مربوط به اعتکاف (افطار و سحری و هزینه‌های متفرقه اعتکاف) به طور کامل برعهده یاور غدیر است و مشمول تخفیف‌های ذکر شده نخواهد بود.
 • یاورانی که قصد شرکت در اعتکاف دارند باید مطابق فتوای مراجع عظام تقلید، قبل از سفر اقدام به نذر شرعی برای روزه گرفتن در سفر بنمایند (باید صیغه نذر بخوانند) مشروط بر آن که قبل از سفر، روزه قضا بر ذمه آنان نباشد.

بخش ۵ : نکات مهم دیگر

 1. اسکان یاوران غدیر در این سفر زیارتی درحسینیه است و فعلاً(برای ماه رجب)امکان اقامت هتلی برای یاوران غدیر پیش‌بینی نشده است، لکن برای ماه‌های بعد، هر دو گزینه اقامتی (حسینیه‌ای و هتلی) برای زائران وجود دارد.
 2. تخفیف‌های ذکرشده فقط مربوط به هزینه‌های مرز تا مرزاست و هزینه‌های داخل ایران، برعهده خود یاور غدیر است. البته تسهیلاتیدر زمینه ترابری داخل ایران برای یاوران غدیراکثر استان‌های کشور فراهم خواهد شد، لکن هزینه‌های این تسهیلات برعهده یاوران غدیر خواهد بود.
 3. مجدداًتأکید می‌شود یاوران غدیر لازم است نذر خود را به نیت کمک به فعالیت‌های معرفتی مؤسسهغدیرشناسی واریز کنند، نه به نیت هزینه سفر خودشان؛ بنابراین از آنجا که نذرغدیر یک هدیه معنوی و تبرّعی از سوی یاوران به مؤسسه است، امکان استرداد آن (درصورت انصراف یاوران غدیر)وجود ندارد.
 4. مبلغ دقیق هزینه این سفر، براساس قیمت‌های متعارف زمان سفر خواهد بود و ۲ماه قبل از سفر اعلام خواهد شد.

مؤسسه غدیرشناسی

واحد یاوران غدیر

              01/06/1402

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.