حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت تعداد کل نوشته ها : 38 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 11 تعداد دیدگاهها : 4×
پویش نذر علوی ؛ شیوه‌نامه استفاده از هدیه تشویقی وام قرض‌الحسنه علوی
۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۶
بازدید 285
3

بسمه تعالی اطلاعیه دفتر مرکزی مؤسسه غدیرشناسی فقط در ماه رجب امسال می‌توانید به جمع یاوران علوی بپیوندید  و از هدیه تشویقی وام قرض‌الحسنه علوی بهره‌مند شوید برای ثبت‌نام در پویش نذر علوی، عبارت “یاحیدر” را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۰۴ پیامک کنید. شماره اطلاعیه: ۱۰۳۹ تاریخ صدور: ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ صادرکننده اطلاعیه: مؤسسه غدیرشناسی – واحد یاوران غدیر […]

پ
پ

بسمه تعالی

اطلاعیه دفتر مرکزی مؤسسه غدیرشناسی

فقط در ماه رجب امسال می‌توانید به جمع یاوران علوی بپیوندید

 و از هدیه تشویقی وام قرض‌الحسنه علوی بهره‌مند شوید

برای ثبت‌نام در پویش نذر علوی،

عبارت “یاحیدر” را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۰۴

پیامک کنید.

 • شماره اطلاعیه: ۱۰۳۹
 • تاریخ صدور: ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
 • صادرکننده اطلاعیه: مؤسسه غدیرشناسی – واحد یاوران غدیر
 • موضوع اطلاعیه: پویش نذر علوی ؛ شیوه‌نامه استفاده از هدیه تشویقی وام قرض‌الحسنه علوی
 • دانلود PDF

***********

حلول ماه رجب – ماه رحمت الهی – و فرارسیدن سالروز ولادت مولی‌الموحدین امیرالمؤمنین علی‌بن ابیطالب علیه‌السلام را

به حضرت بقیه‌الله الاعظم عجل‌الله فرجه‌‌الشریف و به همه مسلمانان جهان و ارادتمندان به اهل‌بیت(ع) تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم

عَلیٌّ حُـبُّـهُ جُـنَّـة         –     قَسیمُ النّارِ وَ الجَـنَّـة

وَصِیُّ المصطَفی حَـقّـاً   –  إمامُ الإنسِ وَ الجِـنَّـة

                                                شعر منسوب به محمد بن ادریس شافعی، از فقهای چهارگانه اهل‌سنت

 1. افرادی که به نیت حمایت مالی از تشکیل دوره‌های آموزشی شیعه‌شناسی ، آیات علوی ، نهج‌البلاغه و دیگر دوره‌های معرفتی مؤسسه غدیرشناسی اقدام به پرداخت نذر علوی می‌کنند ، به عنوان یاور علوی شناخته می‌شوند.
 2. نذر علوی هیچ محدودیتی از نظر کف و سقف مبلغ ندارد و هر یاور علوی با توجه به تمکن مالی خود ، هرمقدار که در هر زمان برایش امکان داشته باشد ، به نیت حمایت از دوره‌های معرفتی مؤسسه غدیرشناسی و دیگر پویش‌های علوی پرداخت می‌کند.
 3. هدیه تشویقی مؤسسه غدیرشناسی برای یاوران علوی ، وام قرض‌الحسنه علوی است که به شرح مفاد این شیوه‌نامه ، از سوی مؤسسه به یاوران علوی اعطا می‌شود ؛ باشد که با اعطای این وام‌ها سهمی در برچیده شدن فضای جنگ با خدا و پیامبر(ص) که ناشی از رواج وام‌های ربوی در جامعه است داشته باشیم.

سوره بقره – آیه ۲۷۹

فَإِنْ لَمْ تَفْعَلُوا فَأْذَنُوا بِحَرْبٍ مِنَ اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ۖ وَ إِنْ تُبْتُمْ فَلَكُمْ رُءُوسُ أَمْوَالِكُمْ لَا تَظْلِمُونَ وَ لَا تُظْلَمُونَ

 1. محل تأمین مبالغ وام اعطائی به یاوران علوی ، حمایت‌های خیّرین بزرگواری است که عزم کرده‌اند جامعه اسلامی را از مفاسدی که مترتب بر قرض‌های ربوی و تنزیلی – که اعلام جنگ با خدا و رسول خدا(ص) است – رهائی بخشند و مؤسسه غدیرشناسی به حول و قوه الهی ، به هر میزان که موفق به شناسائی و جذب خیّرین محترم سراسر کشور برای اعطای وام‌های قرض‌الحسنه بشود ، بر گستره‌ی این وام – چه از نظر تعداد یاوران تحت پوشش ، چه از نظر مبلغ وام اعطائی به آنان ، چه از نظر شرایط بازپرداخت وام – می‌افزاید.
 2. فرصت پیوستن به جمع یاوران علوی و استفاده از هدیه تشویقی وام علوی از اول تا آخر ماه رجب ۱۴۴۵ قمری (۱۴۰۲ شمسی) است و یاورانی که تا ۲ روز بعد از ولادت امیرالمؤمنین علیه‌السلام اقدام به واریز نذر علوی کنند ، به شرح مذکور در بند ۸ این شیوه‌نامه ، از نظر زمان اعطای وام در اولویت خواهند بود.
 3. مبلغ وام علوی ۷ برابر مبلغی است که به عنوان نذر علوی از سوی یاوران پرداخت می‌شود ، تا ان‌شاءالله مصداق آیه شریفه زیر باشد:

سوره بقره – آیه ۲۶۱

مَثَلُ اَلَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوٰالَهُمْ فِي سَبِيلِ اَللّٰهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنٰابِلَ فِي كُلِّ سُنْبُلَةٍ مِائَةُ حَبَّةٍ وَ اَللّٰهُ يُضٰاعِفُ لِمَنْ يَشٰاءُ

 1. در وام علوی که مبلغ آن ۷ برابر مبلغ نذر علوی هر یاور است ، محدودیتی از نظر کف و سقف مبلغ وجود ندارد.
 2. زمان اعطای وام به یاورانی که نذر علوی خود را از ۱ تا ۱۵ رجب امسال پرداخت کنند ، ۷ ماه تا ۸ ماه بعد از واریز نذر علوی آنها است و برای یاورانی که نذر علوی خود را از ۱۶ تا ۳۰ رجب امسال پرداخت کنند ، ۹ ماه تا ۱۰ ماه بعد از واریز نذر علوی آنها است.
 3. اولویت اعطای وام در این ۲ بازه زمانی دو ماهه ، براساس تاریخ واریز نذر علوی یاوران خواهد بود.
 1. کلیه یاوران علوی ، بدون قرعه‌کشی مشمول استفاده از هدیه تشویقی وام علوی می‌باشند.
 2. یاوران علوی می‌توانند درصورت تمایل ، نذر علوی خود را در طول ماه رجب به طور یکجا یا در دفعات مختلف پرداخت کنند.
 3. چنانچه یک یاور اقدام به پرداخت نذر علوی در ماه رجب در دفعات مختلف کند ، مبلغ وام وی ۷ برابر مجموع نذرهای وی خواهد بود.
 4. مدت بازپرداخت وام‌های علوی ۲۰ قسط می‌باشد ، لکن تعداد اقساط وام برای اعضای باشگاه غدیر به شرح زیر افزایش دارد:
 • به ازای هر ۱۱۰ روز عضویت فعال (سبز) در باشگاه غدیر:                  ۳  قسط به تعداد اقساط بازپرداخت وام افزوده می‌شود
 • به ازای هر ۱۱۰ روز عضویت ممتاز (صورتی) در باشگاه غدیر:            ۷ قسط به تعداد اقساط بازپرداخت وام افزوده می‌شود
 • به ازای هر ۱۱۰ روز عضویت ویژه (بنفش) در باشگاه غدیر:                 ۱۲ قسط به تعداد اقساط بازپرداخت وام افزوده می‌شود
 1. یاورانی که در هریک از دوره‌های معرفتی مؤسسه غدیرشناسی (حضوری یا آنلاین) شرکت کرده و موفق به دریافت گواهی پایان‌دوره مربوطه شوند ، از امتیاز افزایش تعداد اقساط بازپرداخت وام – به میزان ۱ قسط به ازای هر ۳ جلسه آموزش – بهره‌مند می‌شوند.
 • مثال ۱: چنانچه یک یاور علوی از زمان پیوستن به یاوران علوی تا زمان دریافت وام ، در ۱۵ جلسه آموزشی شرکت کند و گواهی پایان‌دوره آن را دریافت کند تعداد اقساط بازپرداخت وام وی ۵ قسط افزایش می‌یابد.
 • مثال ۲: چنانچه یک یاور علوی از زمان پیوستن به یاوران علوی تا زمان دریافت وام ، در ۶۰ جلسه آموزشی شرکت کند و گواهی پایان‌دوره آن را دریافت کند تعداد اقساط بازپرداخت وام وی ۲۰ قسط افزایش می‌یابد.
 1. یاوران علوی می‌توانند با ارسال کلمه باشگاه به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۹۰۴ از تعریف انواع عضویت در باشگاه غدیر مطلع شوند و درصورت تمایل، با واریز مبلغ ۲۲۰ هزارتومان به حساب مؤسسه غدیرشناسی ، به عضویت باشگاه غدیر که به عنوان یک شبکه مؤمنین درحال انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است ، درآمده و به مدت ۱ سال از خدمات آموزشی و رفاهی این باشگاه استفاده کنند.
 2. کارمزد وام قرض‌الحسنه علوی که به یاوران علوی تعلق می‌گیرد ۲% است.
 3. یاوران علوی لازم است نذر خود را به نیت کمک به پویش‌ها و فعالیت‌های علوی مؤسسه غدیرشناسی ، خصوصاً تقویت دوره‌های معرفتی مؤسسه واریز کنند ، نه به نیت شرط بهره‌مندی از وام قرض‌الحسنه ؛ بنابراین از آنجا که نذر علوی یک هدیه معنوی و تبرّعی از سوی یاوران به مؤسسه غدیرشناسی است ، امکان استرداد نذورات پرداختی وجود ندارد ؛ حتی در صورت انصراف یاور از دریافت وام.

مؤسسه غدیرشناسی

۱۴۰۲/۱۰/۲۲

 

شماره کارت جهت واریز نذر علوی:
۰۳۵۶ – ۱۰۱۵ – ۳۳۷۹ – ۶۱۰۴

نام صاحب حساب : مؤسسه غدیرشناسی

لطفا پس از واریز نذر علوی، تصویر فیش واریزی خود را از طریق یکی از پیام‌رسان‌های داخلی

به شماره پشتیبان گروه یاوری خود ارسال فرمائید:

 • نام گروه یاوری: سلمان فارسی      پشتیبان: خانم انتظاری                      فضای مجازی: ۰۹۰۱۹۵۲۱۵۸
 • نام گروه یاوری: ابوذر غِفاری           پشتیبان: خانم کرمی                         فضای مجازی: ۰۹۳۸۴۶۸۵۷۹۶
 • نام گروه یاوری: عمار یاسر             پشتیبان: خانم میرزائی                       فضای مجازی:  ۰۹۳۸۳۵۱۷۳۸۹
 • نام گروه یاوری: میثم تمار               پشتیبان: خانم ولی‌زاده                      فضای مجازی: ۰۹۳۳۱۱۰۱۵۹۴

 

توجه: یاوران جدید که هنوز گروه یاوری آنها مشخص نشده ، تصویر فیش خود را به شماره مسئول هماهنگی پشتیبان‌های یاوران ارسال کنند

مسئول هماهنگی پشتیبان‌های یاوران: خانم موسوی

شماره فضای مجازی: ۰۹۳۶۶۲۴۳۴۳۴

برای ثبت‌نام در پویش نذر علوی، عبارت «یا حیدر» را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۰۴  پیامک کنید.

 

شماره‌های تماس واحد یاوران (در ساعات اداری) :

۶۶۹۶۷۷۶۸ – ۶۶۴۶۲۵۷۹ ۶۶۹۶۸۶۴۸ – ۶۶۴۸۶۵۱۴  (۰۲۱)

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.