برای عضویت در پویش خادمی غدیر در سراسر کشور
کلمه خادم را
به سامانه 30001904 پیامک کنید

بسمه تعالی

اطلاعیه دفتر مرکزی مؤسسه غدیرشناسی

 • شماره اطلاعیه: 15-403            
 • تاریخ صدور: 1403/04/28
 • موضوع اطلاعیه: شیوه‌نامه شرکت در پویش خادمی غدیر
 • مؤسسه غدیرشناسی در چهاردهمین سال فعالیت خود و به مناسبت‌های مختلف سال 1403 با توکل به درگاه الهی و توسل به اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام  اقدام به تدوین و ارائه ده‌ها طرح تبلیغی ، فرهنگی ، اجتماعی ، رفاهی، معرفتی در سراسر کشور می‌نماید و در نظر دارد از طریق این طرح‌ها، مبادرت به ترویج آموزه‌های دینی و ایجاد شبکه مؤمنین برای عموم اقشار جامعه کند.
 • مؤسسه غدیرشناسی در راستای تحقق اهداف مذکور، از کلیه افرادی که آماده تبلیغ و اطلاع‌رسانی طرح‌ها و برنامه‌‌های فرهنگی این مؤسسه باشند دعوت به همکاری به عمل می‌آورد و آنان را در پویش خادمی فرهنگی غدیر سازماندهی خواهد کرد.
 • عضویت در پویش خادمی فرهنگی غدیر هیچگونه شرط سنی، تحصیلی، جنسیتی، شغلی، جغرافیائی و ….. ندارد و خادم غدیر فقط لازم است از انگیزه ، آمادگی ، توانایی و فرصت لازم برای جذب مخاطب در یک یا چند مورد از فعالیت‌های فرهنگی مؤسسه غدیرشناسی برخوردار باشد.
 • خادمان فرهنگی غدیر پس از عضویت در این پویش – که با ارسال پیامک و دریافت کد خادمی انجام می‌شود –  با ورود به سایت و فضای مجازی مؤسسه، از ده‌ها فعالیت و طرح ارائه شده در طول سال 1403 باخبر می‌شوند و پس از اطلاع از جزئیات آنها، هریک از طرح‌ها و برنامه‌ها و فعالیت‌هایی را که مورد علاقه آنها بوده و انگیزه و شرایط تبلیغ و اطلاع‌رسانی آن‌ها را داشته باشند انتخاب می‌کنند.
 • برخی از عناوین کلی طرح‌ها و فعالیت‌های مؤسسه برای ارائه در پویش خادمی غدیر در طول سال 1403 به شرح زیر است:

1- برگزاری مسابقات دینی و فرهنگی در غدیر و اربعین و دیگر مناسبت‌ها، برای رده‌های سنی مختلف

2- برپایی کاروان‌های زیارتی در داخل و خارج کشور برای علاقمندان به زیارت مشاهد مشرفه

3- برپایی اردوهای علمی، تفریحی، ورزشی، فرهنگی برای جوانان و نوجوانان

4- برپایی مراسم، همایش‌ها و نمایشگاه‌ها با موضوعات دینی و ملی

5- تشکیل پایگاه غدیرشناسی در سراسر کشور با حمایت آموزشی و مالی مؤسسه (طرح سفیر غدیر)

6- فعالیت‌های فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان

7- جذب یاور غدیر (کسی که نذر غدیر یا سایر نذورات را به مؤسسه پرداخت می‌کند و از امتیازات یاوری بهره‌مند می‌شود)

8-  شرکت در پویش نایب‌الزیاره (معرفی کربلااولی برای سفر رایگان)

9- جذب پرچمدار غدیر (که با در اختیار داشتن پرچم مخصوص و حضور در اربعین، به خادمی غدیر می‌پردازد) 

موارد بالا نمونه‌هایی از عناوین کلی طرح‌ها و برنامه‌های پویش خادمی غدیر در طول امسال و خصوصا در اربعین حسینی است.

 • هر خادم فرهنگی غدیر می‌تواند به طور مرتب از طریق فضای مجازی و سایت مؤسسه غدیرشناسی، اقدام به انتخاب فعالیت کند و سپس نسبت به اطلاع‌رسانی فعالیت انتخابی خود به مخاطبینی که مد نظر دارد اقدام نماید و به ازای انجام هر فعالیت فرهنگی توسط افرادی که آنها را جذب کرده‌است، امتیاز خادمی مربوطه را به دست آورد.
 • اگر یک خادم فرهنگی غدیر اقدام به جذب یک عضو برای حضور در یک فعالیت فرهنگی مشخص بنماید و این عضو، آن فعالیت را به پایان برساند (مثلا در یک مسابقه‌ فرهنگی که برای شرکت در آن، اعلام آمادگی کرده‌است، شرکت کند) آن خادمی که وی را جذب کرده‌‌است، مشمول امتیاز خادمی خواهد بود.
 • در اختصاص امتیاز خادمی به یک خادم فرهنگی غدیر، فرقی بین جذب عضو جدید و عضو قدیم وجود ندارد و خادمان در هر دو مورد، مشمول امتیاز خادمی خواهند بود.
 • اگر یک خادم فرهنگی غدیر، خودش در یک فعالیت فرهنگی از فعالیت‌های مؤسسه شرکت کند، مشمول امتیاز خادمی نخواهد شد؛ به این معنی که خادم فرهنگی غدیر فقط در صورتی که یک نفر دیگر را برای یک فعالیت جذب کند مشمول امتیاز خادمی می‌شود.
 • ……. به بیان دیگر، یک خادم نمی‌تواند خودش را جذب کند.
 • هر فعالیت فرهنگی مؤسسه غدیرشناسی دارای امتیاز مشخص خادمی برای خادم فرهنگی غدیر است؛
 • مثال 1 : ثبت‌نام در هریک از 2 مسابقه پیام غدیر و مقتل‌الحسین(ع) دارای 1 امتیاز خادمی برای خادمی است که شرکت‌کننده در آن مسابقه را جذب کرده است.
 • مثال 2: جذب سفیر غدیر دارای 50 امتیاز خادمی برای همان خادمی است که یک نفر را برای سفیری غدیر جذب کرده‌است. (شیوه‌نامه تشکیل پایگاه غدیرشناسی)
 • مثال 3 : ثبت‌نام در مسابقه پیک غدیر (ویژه کودکان اول تا پنجم ابتدائی) دارای 1 امتیاز خادمی برای خادمی است که شرکت‌کننده در آن مسابقه را جذب کرده است.
 • …… و برهمین اساس، سایر فعالیت‌های فرهنگی مؤسسه هرکدام دارای امتیاز خادمی مشخص برای همان خادمی خواهد بود که یک نفر را به آن فعالیت جذب می‌کند.
 • یک خادم غدیر می‌تواند برای فعالیت‌های فرهنگی مختلف مؤسسه اقدام به جذب عضو نموده و امتیاز خادمی مربوط به هرکدام را دریافت کند.
 • معادل ریالی هر امتیاز خادمی غدیر 10.000 ریال (یکهزار تومان) است.

 مثال: چنانچه یک خادم غدیر 100 نفر را به مسابقه مقتل‌الحسین(ع) و 200 نفر را به مسابقه پیام غدیر جذب کند ، عملا 300 نفر را جذب این دو مسابقه کرده‌است. بنابراین حتی اگر تعدادی از این 2 گروه جذب‌شده ، مشترک باشند این خادم غدیر در مجموع 300 امتیاز خادمی به دست آورده است که معادل ریالی آن 300 هزارتومان است.

 1.  خادمانی که نمی‌خواهند حق‌الزحمه خادمی دریافت کنند و مایل باشند فعالیت‌های خود را به صورت افتخاری انجام دهند، می‌توانند حق‌الزحمه خود را دریافت نکنند و در این صورت ، حق‌الزحمه خادمی آنها به عنوان نذر غدیر ثبت خواهد شد (یاور  غدیر می‌شوند) .
 2. خادمان فرهنگی غدیر می‌توانند درصورت تمایل، به صورت ترکیبی عمل کنند ؛ به این صورت که بخشی از حق‌الزحمه خادمی خود را دریافت کنند و بخشی از آن را به عنوان نذر غدیر درنظر بگیرند. تعیین میزان هر بخش، بر عهده خود خادم غدیر است.
 3. خادمان غدیر می‌توانند با دریافت لینک اختصاصی خود برای هریک از فعالیت‌های مؤسسه و انتشار آن لینک در فضای مجازی و یا در هر موقعیت دیگر، اقدام به کسب امتیاز خادمی نمایند، بدون این که ضرورت داشته باشد که نام و شماره تماس و مشخصات افرادی را که برای یک فعالیت فرهنگی مشخص جذب کرده‌اند بدانند. همچنین افرادی که توسط لینک یک خادم جذب می‌شوند نیز به نام و شماره تماس و مشخصات آن خادم دسترسی نخواهند داشت (روش اول جذب) .
 4. با توجه به توضیحات ذکرشده در این شیوه‌نامه، خادمان فرهنگی غدیر می‌توانند به هریک از 2 صورت زیر اقدام به جذب عضو برای هریک از فعالیت‌های فرهنگی مؤسسه غدیرشناسی کنند:
 5. روش اول جذب (دریافت و انتشار لینک اختصاصی هر خادم) 

یک خادم فرهنگی غدیر برای هر فعالیتی که بخواهد اقدم به جذب عضو در آن فعالیت کند، می‌تواند از طریق لینک http://Ghadirshenasi.ir/edari/Khadem و یا از طریق QR  شماره 1 اقدام به دریافت لینک اختصاصی خود برای آن فعالیت کند و لینک اختصاصی خود را به همراه پوستر همان فعالیت که از طریق مؤسسه در اختیار وی قرار می‌گیرد انتشار دهد. خادم غدیر در این خصوص لازم است توجه داشته باشد که هر فعالیت فرهنگی دارای یک لینک اختصاصی جداگانه برای هر خادم است و اگر یک خادم بخواهد برای چند فعالیت مختلف اقدام به جذب عضو کند، باید برای هر فعالیت مورد علاقه خود، یک لینک اختصاصی جداگانه دریافت نماید.

 • روش دوم جذب  (ایجاد دفترچه تلفن اختصاصی هر خادم در سایت مؤسسه غدیرشناسی)

یک خادم فرهنگی غدیر می‌تواند در یک مراسم مذهبی یا در محل کار خود و یا در اجتماعات خانوادگی و یا در تجمعات دوستانه خود ، افراد حاضر در آن جمع را به شرکت در یک فعالیت فرهنگی مشخص (مثل شرکت در یک مسابقه فرهنگی یا شرکت در یک دوره آموزشی مؤسسه یا هر فعالیت دیگری که از سوی مؤسسه اعلام می‌شود) جذب نموده و شماره‌های همراه آنها را جمع‌آوری کند و از طریق لینک http://Ghadirshenasi.ir/edari/MobileList و یا از طریق QR  شماره 2 اقدام به ثبت این شماره‌ها در سایت مؤسسه غدیرشناسی و ایجاد یک دفترچه تلفن اختصاصی برای خود نماید تا مؤسسه از طریق سامانه پیامک انبوه خود اقدام به ارسال لینک اختصاصی آن خادم برای مخاطبین دفترچه تلفن خاص همان خادم بنماید.

QR – 2ایجاد دفترچه تلفن اختصاصیبرای هر خادم غدیر در سایت مؤسسه
QR – 1ملاحظه شیوه‌نامه خادمی غدیر و دریافت کد خادمیدریافت لینک اختصاصی هر خادم برای هر فعالیت
 1. مؤسسه غدیرشناسی برای هریک از خادمان فرهنگی غدیر، اقدام به صدور کارنامه خادمی خواهد کرد و هر خادم فرهنگی غدیر می‌تواند در هر لحظه با مراجعه به سایت مؤسسه غدیرشناسی، از وضعیت عملکرد خادمی خود مطلع شود و میزان امتیازات خادمی خود را ببیند و مبلغ حق‌الزحمه خادمی خود را مشاهده نماید.
 نام گروهشماره ثابت پشتیبان گروه
  ساعات 9 تا 16 روزهای اداری
شماره فضای مجازی پشتیبان ایتا / بله/ روبیکا
1سلمان فارسی66462579021 1581 – 952 – 0901
2ابوذر غِفاری669686480215796 – 468 – 0938
3عمار یاسر669748530217389 – 351 – 0938
4میثم تمار669724350211594 – 110 – 0933
5مقداد664865140210896 – 839 – 0901
6مالک اشتر669677680213434 – 624 – 0936
7کمیل669713580216416 – 353 0937
8سمیه669609450210922 – 839 0901

 دفتر مرکزی مؤسسه غدیرشناسی به انگیزه سهولت در پشتیبانی علاقمندان به عضویت در پویش خادمی غدیر، اقدام به تشکیل 8 گروه پشتیبانی نموده‌ که خادمان فرهنگی غدیر می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی اعلام شده، راهنمایی‌های لازم را از پشتیبان خود بگیرند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.