حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ ساعت تعداد کل نوشته ها : 38 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 11 تعداد دیدگاهها : 4×
شیوه‌نامه ثبت‌نام در کاروان‌های زیارتی یاوران غدیر در ماه رمضان ؛ شیوه‌نامه استفاده از وام زیارتی
۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۷
بازدید 491
2

بسمه تعالی اطلاعیه دفتر مرکزی مؤسسه غدیرشناسی برای ثبت‌نام در اعتکاف رمضان در نجف یا کربلا ، کلمه رمضان را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۰۴ پیامک کنید. شماره اطلاعیه: ۱۰۴۴ تاریخ صدور: ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ موضوع اطلاعیه: شیوه‌نامه ثبت‌نام در کاروان‌های زیارتی یاوران غدیر در ماه رمضان و شیوه‌نامه استفاده از وام زیارتی دانلود PDF همراه با ۳ روز اعتکاف […]

پ
پ

بسمه تعالی

اطلاعیه دفتر مرکزی مؤسسه غدیرشناسی

برای ثبت‌نام در اعتکاف رمضان در نجف یا کربلا ، کلمه رمضان را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۰۴ پیامک کنید.

 • شماره اطلاعیه: ۱۰۴۴
 • تاریخ صدور: ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
 • موضوع اطلاعیه: شیوه‌نامه ثبت‌نام در کاروان‌های زیارتی یاوران غدیر در ماه رمضان
  و شیوه‌نامه استفاده از وام زیارتی
 • دانلود PDF

همراه با ۳ روز اعتکاف در نجف یا کربلا در ایام‌البیض (۱۵-۱۳ رمضان)

***********

قال الامام الرضا (ع): إعتکافُ لَیلَـةٍ فی شَهرِ رَمَضانَ یَعدِلُ حَجَّةً
یک شب اعتکاف در ماه رمضان ، معادل یک حج است

مؤسسه غدیرشناسی در ایام ماه مبارک رمضان ، همزمان با تعطیلات نوروز ۱۴۰۳
اقدام به برپائی کاروان‌های زیارتی ۲ هفته‌ای در نجف‌اشرف و کربلای معلی، 
همراه با اعتکاف ۳ روزه می‌نماید .

 • ثبت‌نام:  تا پایان ماه شعبان
 • گروه ۱ : اقامت ۱۰ روزه در نجف‌اشرف ؛ همراه با سفرهای زیارتی کوتاه به سامرا، کاظمین، کربلا
 • گروه ۲ : اقامت ۱۰ روزه در کربلای معلی ؛ همراه با سفرهای زیارتی کوتاه به نجف‌اشرف، کوفه ، سهله
  1. افرادی که به منظور حمایت از فعالیت‌های فرهنگی ، دینی و معرفتی مؤسسه غدیرشناسی اقدام به پرداخت نذرغدیر می‌کنند به عنوان یاورغدیر شناخته می‌شوند. مبلغ نذرغدیر هیچ محدودیتی ندارد و هر یاور با توجه به تمکن مالی خود، در هر زمان هر مقدار که برایش امکان داشته باشد، به نیت حمایت مالی از فعالیت‌های مؤسسه غدیرشناسی پرداخت می‌کند.
  2. یاورانی که بخواهند در کاروان‌های زیارتی ماه مبارک رمضان ثبت‌نام کنند باید یاور فعال باشند ؛ به این‌معنی که نذرغدیر آنها مجموعاً به حداقل ۶۶۰ هزارتومان رسیده باشد. ضمناً یاورانی که مجموع نذر غدیر آنها تا ۱۳ رجب امسال (۱۴۰۲/۱۱/۰۶) به ۴۲۰ هزارتومان رسیده باشد (و تاکنون نیز در سفرهای زیارتی یاوران‌غدیر شرکت نکرده‌اند) نیز به عنوان یاور فعال شناخته شده و مجاز به ثبت‌نام  در این سفر زیارتی هستند.
  3. یاوران غدیر لازم است نذر خود را فقط به نیت کمک به فعالیت‌های مؤسسه غدیرشناسی واریز کنند، نه به نیت هزینه سفر خودشان؛ بنابراین از آنجا که نذرغدیر یک هدیه معنوی و تبرّعی از سوی یاوران است، امکان استرداد آن (درصورت انصراف یاوران غدیر) وجود ندارد.
  4. هر یاور غدیر می‌تواند با معرفی یک یا چند یاور جدید، از هدیه تشویقی مؤسسه برای ثبت‌نام در کاروان‌های زیارتی ماه مبارک رمضان بهره‌مند شود مشروط بر آن که یاوران معرفی‌شده جدید هم یاور فعال باشند.
  5. میزان هدیه تشویقی مؤسسه به ازای معرفی هر یاور فعال، بهره‌مندی از ۵% تخفیف در هزینه مرز تا مرز این سفر زیاتی است.
  • مثال ۱ : چنانچه یک یاور غدیر اقدام به معرفی ۵ یاور جدید بنماید مشمول ۲۵% تخفیف در هزینه سفر می‌شود.
  • مثال ۲ : چنانچه یک یاور غدیر اقدام به معرفی ۱۰ یاور جدید بنماید مشمول ۵۰% تخفیف در هزینه سفر می‌شود.
  • مثال ۳ : چنانچه یک یاور غدیر اقدام به معرفی ۲۰ یاور جدید بنماید سفر او در فاصله مرز تا مرز کاملا رایگان خواهد بود.
  1. یاوران جدیدی که توسط یاوران دیگر معرفی می‌شوند می‌توانند خودشان هم برمبنای این شیوه‌نامه از هدیه تشویقی این سفر زیارتی استفاده کنند ؛ به این معنی که آنان نیز اقدام به معرفی یاور جدید کنند و مشمول تخفیف در هزینه شوند.
  2. سفر زیارتی یاوران غدیر به عتبات در ماه مبارک رمضان، به صورت زمینی خواهد بود و با توجه به پراکندگی جغرافیائی یاوران غدیر در سراسر کشور و ضرورت یکسان بودن هدایای تشویقی همه یاوران، تخفیف‌های بالا فقط مربوط به هزینه‌های مرز تا مرز خواهدبود .
  • یاورانی که موفق به جذب یاور جدید نشوند می‌توانند با پرداخت هزینه کامل، در این سفر شرکت کنند. بنابراین جذب یاور فعال، شرط الزامی برای شرکت در این سفر نبوده و فقط برای بهره‌مندی از تخفیف در هزینه سفر است.

   

  1. این سفر زیارتی در ۲ گروه به شرح زیر انجام می‌شود:
  • گروه ۱: یاورانی که قصد اقامت ۱۰ روزه در نجف‌اشرف داند و در قبل و بعد از اقامت ۱۰ روزه خود در نجف، یک سفر کوتاه به سامرا، کاظمین و کربلا خواهند داشت. این گروه ، مراسم اِحیای اول (شب۱۹ ماه مبارک) را در مسجد کوفه و مراسم اِحیای دوم (شب۲۱ ماه مبارک) را در حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) و مراسم اِحیای سوم (شب۲۳ ماه مبارک) را در کربلا خواهند بود.
  • گروه ۲: یاورانی که قصد اقامت ۱۰ روزه در کربلا می‌کنند و در قبل و بعد از اقامت ۱۰ روزه خود، یک سفر کوتاه به سامرا، کاظمین و نجف‌اشرف خواهند داشت. این گروه، مراسم اِحیای اول (شب۱۹ ماه مبارک) و اِحیای دوم (شب۲۱ ماه مبارک) را در کربلا و مراسم اِحیای سوم (شب۲۳ ماه مبارک) را در حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) خواهند بود.
  1. با توجه به اهمیت اعتکاف در رمضان – که امام‌رضا(ع) پاداش هر شب اعتکاف در رمضان را برابر با پاداش یک حج دانسته‌اند – در برنامه هر ۲ گروه این سفر، یک اعتکاف ۳ روزه پیش‌بینی شده است که در ایام البیض ماه مباک (۱۵-۱۳ رمضان) در مساجد جامع شهرهای نجف و کربلا برگزار خواهد شد. در این اعتکاف‌ها ویژه‌برنامه‌های معرفتی و معنوی متعددی نیز پیش‌بینی شده است.
  2. کلیه یاورانی که قصد ثبت‌نام در کاروان‌های ماه مبارک رمضان را دارند، لازم است با مراجعه به لینک‌های زیر، اقدام به بارگذاری عکس و تصویر کارت ملی و تصویر گذرنامه خود نمایند. بدیهی است افرادی که قبلا بارگذاری کرده‌اند، نیازی به بارگذاری مجدد نمی‌باشد.

  لینک بارگذاری عکس و تصویر کارت ملی یاوران غدیر:    https://ghadirshenasi.ir/formnazr

  لینک بارگذاری تصویر گذرنامه:                            https://ghadirshenasi.ir/gozar

  1. واحد یاوران غدیر، به انگیزه سهولت در اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات ثبت‌نامی، اقدام به گروه‌بندی یاوران غدیر در ۷ گروه نموده است. اسامی این ۷ گروه یاوری و راه ارتباطی با پشتیبان هر گروه عبارت است از:
  • نام گروه: سلمان فارسی پشتیبان: انتظاری                شماره فضای مجازی: ۱۵۸۱-۹۵۲-۰۹۰۱
  • نام گروه: ابوذر غِفاری پشتیبان: کرمی                         شماره فضای مجازی: ۵۷۹۶-۴۶۸-۰۹۳۸
  • نام گروه: عمار یاسر پشتیبان: میرزائی                شماره فضای مجازی: ۷۳۹۸-۳۵۱-۰۹۳۸
  • نام گروه: میثم تمار پشتیبان: ولی‌زاده                شماره فضای مجازی: ۱۵۹۴-۱۱۰-۰۹۳۳
  • نام گروه: مقداد پشتیبان: سعیدی                 شماره فضای مجازی: ۰۸۹۶-۸۳۹-۰۹۰۱
  • نام گروه: مالک اشتر پشتیبان: بختیاری                شماره فضای مجازی: ۰۹۱۴-۸۳۹-۰۹۰۱
  • نام گروه: کمیل پشتیبان: بابائی                         شماره فضای مجازی: ۶۴۱۶-۳۵۳-۰۹۳۷

  شماره فضای مجازی هماهنگی پشتیبان‌های یاوران:     ۳۴۳۴-۶۲۴-۰۹۳۶

  1. گروه‌بندی‌های بالا صرفاً برای اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات ثبت‌نامی است و ارتباطی به کاروان‌های سفر ندارد. لذا یاورانی که می‌خواهند در طول سفر زیارتی، با بستگان و دوستان و آشنایان خود هم‌کاروان باشند، لازم است این موضوع را به پشتیبان گروه یاوری خود اعلام کنند.
  2. مؤسسه غدیرشناسی اکثر امور ترابری، اسکان، بیمه، پذیرائی و دیگر امور خدماتی کاروان‌های زیارتی یاوران غدیر را به شرکت‌های باسابقه در امور زیارتی و گردشگری واگذار می‌نماید. بدیهی است چنانچه در برخی از موارد، امکان برون‌سپاری فراهم نشد، مؤسسه نسبت به انجام امور خدماتی برزمین‌مانده مباشرتاً اقدام خواهد کرد.
  3. ثبت‌نام کودکان کمتر از ۲ سال در این سفر زیارتی رایگان است و کودکان بالاتر از ۲ سال، مشمول هزینه کامل سفر خواهند بود.
  4. هزینه ترابری داخلی از تهران تا مهران با احتساب وعده‌های غذایی هردو طرف (رفت و برگشت) برای هر نفر حدود ۲ میلیون تومان پیش‌بینی می‌شود ، لکن با توجه به این که شرکت‌های مسافربری هنوز هزینه‌های ایام نوروز را به طور دقیق اعلام نکرده‌اند، مبلغ دقیق این هزینه حداکثر تا ۱۵ اسفند اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ترابری داخلی مشمول هیچیک از موارد تخفیف نخواهد بود و تمامی موارد تخفیف که در این شیوه‌نامه ذکر شده است، فقط مربوط به هزینه‌های مرز تا مرز می‌باشد.
  5. ترابری داخلی از سایر شهرهای کشور منوط به رسیدن آمار ثبت‌نام‌کنندگان از هر شهر، حداقل به ۲۵ یاور است و در صورتی‌که آمار یک شهر کمتر از ۲۵ یاور باشد، باید از مبدأ تهران یا یکی از شهرهایی که دارای آمار ثبت‌نام زیاد باشد، اقدام به ایاب و ذهاب تا مهران کنند.
  6. هزینه ترابری داخلی این سفر زیارتی لازم است حداکثر تا ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ پرداخت شود و یاورانی که تا ۱۸ اسفند، هزینه ترابری داخلی خود را پرداخت نکنند، مسئولیت ایاب و ذهاب آنان تا مرز مهران برعهده خودشان خواهد بود.
  • هزینه مرز تا مرز در این سفر ۲ هفته‌ای همراه با هزینه اعتکاف، با اسکان در هتل درجه ۲ مبلغ ۸/۷ میلیون تومان (۸٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان) برآورد می‌شود که با توجه به عدم قطعیت هزینه‌های ایام نوروز تا این تاریخ ، احتمال ۱۰%± تغییر در این مبلغ وجود دارد.
  1. مقررات انصراف: انصراف از حضور در سفر پس از پرداخت تمام یا بخشی از هزینه سفر، مشمول مقرراتی به شرح زیر است:
  • یاورانی که اقدام به پرداخت تمام یا بخشی از هزینه سفر خود نموده‌اند، چنانچه بخواهند انصراف دهند می‌توانند حداکثر تا ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ بدون نیاز به معرفی جایگزین اعلام انصراف نمایند و در این صورت مبالغ پرداختی آنان به طور کامل مسترد خواهد شد.
  • همچنین یاوران محترم می‌توانند حداکثر تا ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ با معرفی جایگزین اقدام به انصراف نموده و هزینه‌های پرداختی توسط خود را به حساب جایگزین معرفی‌شده از سوی خود انتقال دهند.
  • براین اساس بعد از ۱۵ اسفند، امکان انصراف (نه بدون جایگزین و نه با جایگزین) وجود ندارد.

  از یاوران گرامی درخواست می‌شود به هنگام ثبت‌نام، به مقررات انصراف توجه نموده و درصورت موافقت با این مقررات، اقدام به ثبت‌نام کنند.

  مقررات استفاده از وام زیارتی

  1. با حمایت خیرین محترم، امکان اختصاص وام زیارتی به ۱۱۰ نفر از ثبت‌نام‌کنندگان در این سفر زیارتی فراهم شده است و باتوجه به این‌که برآورد تقریبی هزینه مرز تا مرز این سفر۲ هفته‌ای برای هر نفر ۸٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان (با ۱۰%± تغییر) است، لذا هر یاور که قصد ثبت‌نام در این کاروان زیارتی دارد و می‌خواهد از این وام استفاده کند، لازم است مبلغ ۴ میلیون ‌تومان بابت اولین قسط هزینه سفر پرداخت کند.
  2. مبلغ این وام برای هر یاورغدیر که قصد ثبت‌نام در این سفر زیارتی را داشته باشد ۴٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان (۴٫۷ میلیون تومان) با ۱۰%± تغییر است و بازپرداخت آن لازم است طی ۱۰ قسط ۴۷۰ هزارتومانی (با ۱۰%± تغییر) از اردیبهشت تا بهمن ۱۴۰۳ صورت گیرد. ضمنا این وام زیارتی قرض‌الحسنه، بدون کارمزد است و فقط لازم است هر یاور غدیر که می‌خواهد از این وام استفاده کند، عضو فعال (سبز) یا عضو ممتاز (صورتی) باشگاه غدیر باشد.
  3. چنانچه یک یاور غدیر بخواهد عضو فعال (سبز) باشگاه غدیر شود لازم است علاوه بر عضویت خود، ۱ نفر دیگر را هم به عضویت در باشگاه جذب کند و چنانچه بخواهد عضو ممتاز (صورتی) باشگاه غدیر شود لازم است ۳ نفر دیگر را هم به عضویت در باشگاه جذب کند. بدیهی است الزامی ندارد که افراد معرفی‌شده برای عضویت در باشگاه غدیر، در این سفر زیارتی هم ثبت‌نام کنند.
  4. حق عضویت ۱ ساله باشگاه غدیر در حال حاضر (تا پایان سال ۱۴۰۲) ۲۲۰ هزارتومان است و بدیهی است اعضای باشگاه غدیر در طول مدت ۱ ساله عضویت خود در باشگاه، از دیگر تسهیلات و خدمات باشگاه نیز بهره‌مند خواهند شد.
  5. علاقمندان به عضویت در باشگاه غدیر، لازم است کلمه باشگاه را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۹۰۴ ارسال نمایند.
  6. دریافت‌کنندگان این وام زیارتی، چنانچه عضو ممتاز (صورتی) باشگاه غدیر باشند نیازی به معرفی ضامن و ارائه چک صیادی یا گواهی کسر حقوق ندارند و فقط لازم است یک برگ سفته به مبلغ ۱۰ میلیون تومان و یک برگ تعهد بازپرداخت، دراختیار مؤسسه غدیرشناسی قرار دهند و چنانچه عضو فعال (سبز) باشگاه غدیر باشند، لازم است اقدام به معرفی ضامن که دارای چک صیادی باشد نموده و خودشان نیز یک برگ سفته به مبلغ ۱۰ میلیون تومان و یک برگ تعهد بازپرداخت، دراختیار مؤسسه غدیرشناسی قرار دهند.
  7. تنظیم و امضای سفته و چک و برگ تعهد بازپرداخت برای شهر تهران در محل دفتر مرکزی مؤسسه صورت می‌گیرد و در هر شهر که آمار ثبت‌نام آنها برای این سفر به حداقل ۲۵ یاور برسد، نماینده مؤسسه برای دریافت اوراق تضمینی در آن شهر معرفی خواهد شد.
  8. وام زیارتی فقط به هزینه مرز تا مرز تعلق می‌گیرد. لذا مبلغ نذر غدیر و هزینه ترابری داخلی، مشمول این وام نخواهد بود.
  9. چنانچه ظرفیت ۱۱۰ نفری این وام به پایان برسد و یاور غدیر نتواند از آن استفاده کند، مبلغ ۴ میلیون تومان پرداخت‌شده توسط وی، قابل استرداد است و درصورت اعلام آمادگی خیرین بیشتر، ظرفیت استفاده از این وام افزایش خواهد یافت.
شماره حساب جهت واریز هزینه‌های سفر

۶۲۱۹۸۶۱۹۲۹۶۵۶۲۲۰

صاحب حساب :
سعید شاه آبادی

شماره حساب جهت واریز نذر غدیر

۶۱۰۴۳۳۷۹۱۰۱۵۰۳۵۶

صاحب حساب :
مؤسسه غدیرشناسی

لطفاً تصویر تمام فیش‌های بانکی نذر غدیر
یا هزینه سفر خود را
فقط برای گروه یاوری خود ارسال کنید.

مؤسسه غدیرشناسی
واحد یاوران غدیر
۱۴۰۲/۱۱/۲۹

شماره‌های تماس واحد یاوران غدیر (در ساعات اداری) :

۶۶۹۶۰۹۴۵ – ۶۶۹۶۷۷۶۸ – ۶۶۴۶۲۵۷۹ – ۶۶۹۶۸۶۴۸ – ۶۶۴۸۶۵۱۴ (۰۲۱)

 

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.